جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶

جوانمردی شهید قُجه‌ای و تسلیم شدن کومله‌ها

جوانمردی شهید قُجه‌ای و تسلیم شدن کومله‌ها

به گزارش دهیاری بختیار :به نقل از گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، شهیدحسین قُجه‌ای فرمانده محور دزلی در سال ۱۳۳۷ در زرین شهر متولد شد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سپاه درآمد و فرماندهی عملیات سپاه مریوان و دزلی را برعهده گرفت و ماه‌ها با ضدانقلاب جنگید. سرانجام در سن ۲۴ سالگی در عملیات بیت المقدس به یاران شهیدش پیوست.

خاطرای از دوران زندگی گوهربار این شهید بزرگوار به بیان همرزمانش را می‌خوانید:

“شهید حسین قُجه‌ای در کردستان، فرمانده‌ محور دزلی بود و همیشه کومله‌ها را زیر نظر داشت، آنها از حسین ضربه‌های زیادی خورده و به همین دلیل برای سرش جایزه گذاشته بودند.

کومله ها یک روز سر راه حسین کمین گذاشتند. او پیاده بود، وقتی متوجه کمین کومله‌ها شد، سریع روی زمین دراز کشید و سینه خیز و خیلی آهسته خودش را به پشت کمین کشید و فردی را که در کمینش بود به اسارت درآورد و به او گفت: حالا من با تو چکار کنم؟ جوان کومله گفت: نمی‌دانم، من اسیر شما هستم. حسین گفت: اگر من اسیر بودم، ‌با من چه می‌کردی؟ کومله گفت: تو را تحویل دوستانم می‌دادم و ۲۰ هزار تومان جایزه می‌گرفتم. حسین گفت: اما من تو را آزاد می‌کنم.

سپس اسلحه او را گرفته و آزادش کرد. آن شخص، فردای آن روز حدود ۳۰ نفر از کومله‌ها را پیش حسین آورد و تسلیم کرد آنها همه از یاران حسین در جنگ تحمیلی شدند. روحش شاد ارواح طیبه شهدا صلوات

نوشته شده توسط dehyaribakhtiar در پنج شنبه, ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۸:۱۰ ب.ظ

دیدگاه