جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶

لشکری که دژ شلمچه را شکست به مناسبت ۱۹دی عملیات کربلای ۵

لشکری که دژ شلمچه را شکست به مناسبت ۱۹دی عملیات کربلای ۵

69604_853 دهیاری بختیار: کارنامه عملیات کربلای ۵ لشکر ۱۰ حضرت سیدالشهداء(ع) به فرماندهی برادر حاج علی فضلی گویای همه چیز است و در عاشورایی بودن این عملیات همین بس که لشگر سیدالشهداء(ع) با همه حیٍثیتش به دژ شلمچه کوبید و شهادت جانشین لشگر شهید کلهر و چندین فرمانده تیپ و ده‌ها فرمانده گردان و گروهان خود گواه این مدعاست.

یکی از تاریخی‌ترین عملیات‌های سال‌های دفاع مقدس عملیات کربلای پنج است.

حضور لشکر ۱۰ سیدالشهدا به عنوان لشکز خط شکن در این عملیات باعث شده تا خاطرات زیبایی از آن را در ذهن رزمندگان این لشکر به جای بگذارد که نمونه ان را الوارثین این گونه نقل می‌کند: امروز استان تهران، منظورم استان تهران قدیم که کرج و حومه را هم در برمی‌گرفت به شلوغی و آلودگی هوا و خیابان‌های شلوغ و پر تردد و… شهره شده و این سر و صدا و شلوغی ها آنقدر افکار رو مشغول میکنه که آدم‌ها حوصله شنیدن و دیدن رو از دست می‌دهند. و اضافه کنید به این گرفتاری‌ها، دعواهای سیاسی بر سر انتخابات سال آینده رو که با توجه به منع رهبری هنوز یک عده دست بردار نیستند و بدتر آنکه یک عده عربده از سر تکلیف می‌کشند که باید گفت: اخوی‌این تذهبون؟

مگر نه این است که مولای ما امام خامنه ای فرمود شهدا مظهر قدرت ایران هستند. مگر حفظ این نظام بسته به اشخاص و احزاب است؟ مگر در طول تاریخ کم اشخاص و احزاب در ورطه هلاکت افتاده و سقوط کرده اند.

آدم عاقل باید به کسی و چیزی تمسک کند که ماندنی باشد و بقول قرآن کریم: ماعندکم ینفد و ما عندالله… فقط آنچه نزد خداست ماندنی است.

خوشبختانه امروز نسل نوی ما با همه این کم مهری ها، تشنه شنیدن حماسه آنروز هستند و جوانان ما آماده اند که پا در رکاب کنند و در یاری دین فدایی شوند.استان تهران قدیم دو یگان شناخته شده در دفاع مقدس داشت.

یکی لشگر حضرت رسول(ص) و دیگری لشگر سیدالشهداء(ع) که هر دو این یگان با حماسه های جاودانه در دفاع مقدس اوراق تاریخ را رنگین نموده اند.

امروزه انشاءالله که قصور باشد و تقصیر نباشد، دلاوری این دلاورمردان پایتخت نشین در اوراق تاریخ مکتوب و شفاهی دفاع مقدس یا گم شده و یا کم رنگ گردیده است و تاسف بیشتر وقتی است با تبدیل شدن این لشگرها به سپاه، متولیان ثبت و نشر این حماسه ها هم در پیچ و خم های اداری گم می‌شوند و چه زیبا فرموند امام المسلمین، امام خامنه ای که: امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

کارنامه یکی از یگانهای عملیاتی استان تهران قدیم(تهران و البرز) خود گویای دلیرمردی جوانان این مرز بوم و قطره ای از دریای بیکران و غیرت دینی این سلحشوران است .و کارنامه عملیات کربلای ۵ لشگر ۱۰ حضرت سیدالشهداء(ع) به فرماندهی برادر حاج علی فضلی گویای همه چیز است و در عاشورایی بودن این عملیات همین بس که لشگر سیدالشهداء(ع) با همه حیٍثیتش به دژ شلمچه کوبید و شهادت جانشین لشگر شهید کلهر و چندین فرمانده تیپ و دهها فرمانده گردان و گروهان خود گواه این مدعاست و دژ شلمچه به حمله رزمندگان لشگر ۱۰ سیدالشهداء(ع) شکسته شد.

نوشته شده توسط dehyaribakhtiar در شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۹:۵۵ ب.ظ

دیدگاه