جمعه, ۰۳ آذر ۱۳۹۶

مولود کعبه

مولود کعبه

داستان ولادت امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب (ع)◄

وقایع روزهای قبل از ولادت

۱- حضرت عبد المطلب(ع) می‌فرماید: در خواب دیدم که گویا درختی بر کمر من روییده و بلندای آن درخت به آسمان می‌رسید و شاخه‌های آن تا شرق و غرب کشیده شده بود. نوری از آن ساطع بود که از نور آفتاب هفتاد برابر شدیدتر بود؛ و دیدم که عرب و عجم در برابر آن به سجده در آمده‌اند و هر روز عظمت و نور آن بیشتر می‌شود. سپس گروهی از قریش را دیدم که قصد قطع آن را داشتند، ولی همین که به آن نزدیک شدند جوانی خوش سیما و پاکیزه لباس آنان را گرفت و کمرشان را شکست و چشمانشان را بیرون آورد.

تعبیر کننده گفت:‹ از صلب تو فرزندی به دنیا می‌آید که شرق و غرب را مالک میشود و برای مردم وحی می‌آورد›.

حضرت عبدالمطلب(ع) به حضرت ابوطالب(ع) گفت: ببین شاید تو باشی (یعنی پدر آن جوان – علی(ع) – که از این درخت دفاع می‌کند).

۲- حضرت فاطمه بنت اسد هنگام تولد پیامبر به نزد همسرش آمد و نقل کرد که هنگام ولادت پیامبر(ص) برای آمنه سرزمین فارس و قصرهای شام از دور نمایان شده.حضرت ابوطالب(ع) به او فرمود:

از این مسئله تعجب کرده‌ای؟! سی سال صبر کن تا تو را بشارت به فرزندی مثل او دهم جز در نبوت! تو حامله می‌شوی و جانشین و وزیر او را به دنیا می‌آوری!

۳- حضرت فاطمه بنت اسد می‌گوید: در دعای از خدا حاجتی خواستم و عرض کردم: پروردگارا، فرزند پسری به من عطا کن که برادر و وزیر محمد گردد.

۴- حضرت ابوطالب(ع) و فاطمه بنت اسد صاحب هیچ فرزندی نمی‌شدند. بنابراین سرپرستی پیامبر(ص) را بر عهده گرفتند.

پیامبر که رغبت فاطمه بنت اسد را به مادر شدن فهمیده بود، فرمود:

مادر جان، یک قربانی خالصانه برای خداوند ذبح کن و در آن شریکی قرار مده. خداوند آن را از تو می‌پذیرد و از تو قبول می‌کند و حاجت تو را به زودی بر می‌آورد.

فاطمه بنت اسد خالصانه قربانی کرد و از خدا خواست فرزند پسری به او عطا کند.

۵- آن شبی که وجود مبارک امیرالمؤمنین(ع) در رحم مادر قرار گرفت تا چند روز زمین به لرزه در آمد. پس ابوطالب(ع) رو به مردم مکه کرد و فرمود:ای مردم، خداوند تبارک و تعالی امشب حادثه‌ی جدیدی در جهان هستی ایجاد کرده و مخلوقی را خلق کرده که اگر او را طاعت نکنید و به ولایت او اقرار ننمایید و به امامتش گواه نباشید، این تحول آرام نمی‌گیرد و آن قدر ادامه پیدا می‌کند که در سرزمین تهامه برای شما مسکنی باقی نماند. سپس مردم قبول کردند و ابوطالب(ع) دست به دعا برداشت و زلزله به پیان آمد.

۶- جلوه‌ی نور حضرت علی(ع) در چهره‌ی فاطمه بنت اسد نمایان بود. و هچنین ایشان در رحم مادر با مادر تکلم می‌کردند. فاطمه بنت اسد روزی برای زیارت به کعبه ‌رفت ناگهان بتها به صورت روی زمین افتادند و حضرت علی(ع) از داخل شکم دو پای خود را به شدت فشار می‌داد و نمی‌گذاشت به آنجا نزدیک شوم. تبریک موجودات به فاطمه بنت اسد که: ای فاطمه، گوارایت باد فضل و کرامتی که خدایت بدان اختصاص داده به خاطر آنکه حامل امام کریم هستی

داستان ولادت امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب (ع)

ماجراهای قبل از ورود به کعبه

۱- دست ناپاک به ولی خدا نمی‌رسد، شب جمعه سیزدهم ماه رجب سال سی‌ام از عام الفیل است که ناگهان دردی فاطمه بنت اسد را ناراحت کرد و ابوطالب (ع) ‌خواست که از خانه بیرون برود که ندایی از گوشه خانه شنیده شد که: ای ابوطالب(ع)، صبر کن چرا که ولی خدا را دست نجس نباید لمس کند.

۲- فاطمه بنت اسد در حال وضع حمل است، که ندایی شنید:« ای فاطمه، بر تو باد که به خانه‌ی خدا بروی»!

۳- فاطمه بنت اسد در پشت سمتی که درب کعبه در آن است- ایستاده بود و رو به کعبه دعا می‌کرد، که ناگهان در برابر دیدگان همه‌ی حاضرین معجزه‌ی عظیم به وقوع پیوست.

دیوار سنگ و گلی خانه‌ی خدا- از همان قسمت که فاطمه در برابرش ایستاده بود- شکاف برداشت، بدون آنکه لطمه‌ای به بنای کعبه وارد شود و یا سنگ و گلی از آن فرو ریزد. آنگاه دو سوی دیوار آن قدر از هم فاصله گرفت که فاطمه می‌تو.انست از شکاف دیوار وارد شود؛ و در آن حال به او دستور داده شد که وارد بیت الله شود. اینجا بود که جبرئیل او را به داخل کعبه برد، وسپس دیوار به هم آمد؛ به گونه‌ای که اصلاً تغییر در دیوار ایجاد نشده است، و این گونه بود که فاطمه بنت اسد داخل کعبه ماند.

داستان ولادت امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب (ع)

ماجراهای داخل کعبه در سه روز

۱- فاطمه بنت اسد سه روز میان کعبه ماند و حجابها از برابرش کنار رفت. و از نعمتهای بهشتی استفاده می‌کرد. خداوند قفل کعبه را چنان محکم کرد که هیچ بشری نتواند آن را باز کند.

۲- قدم گذاشتن فاطمه به کعبه چیزی جز دعوت خدا نبود، چرا که از در خانه وارد نشد بلکه خالق جهان آفرین با قدرت خود دیوار را باز کرد. فاطمه بنت اسد سه روز درون کعبه ماند و از میوه‌ها و غذاهای بهشت برایش آوردند.

۳- زنان بهشت پرستار علی(ع) بودند که آنان حوا، ساره، آسیه، مادر موسی، مریم مادر عیسی بودند.

۴- علی قدم در جهان گذاشت و همچون خورشید درخشید و قدم بر چشم جهانیان نهاد و زمین را با قدوم خود رشک عرشیان نمود، و بر روی سنگ سرخ در گوشه‌ی راست کعبه به دنیا آمد. و شهادت داد: که خدایی جز الله نیست و محمد پیامبر خداست و علی وصی محمد رسول الله است. و با محمد نبوت ختم می‌شود و با من وصایت و جانشینی کامل میشود ومن امیرالمؤمنین هستم. وسپس فرمود:« جاءَ الحَق وَ زهَقَ الباطِل»

۵- وقتی که حضرت علی(ع) به دنیا آمد شیطان فریاد بر آورد: وای بر بتها و عبادت کنندگانشان از ولادت این فرزند!

۶- پیامبران هم به دیدار مولود کعبه آمدند آنان آدم نوح ابراهیم موسی و عیسی بودند.tooptarinha : منبع

۷- ملائکه هم به دیدار مولود کعبه آمدند و آن مولود را با خود به آسمان بردند و او را در حریر سفید بهشتی پیچیده و نزد مادرش آوردند.

۸- فاطمه بنت اسد سه روز و سه شب در کعبه ماند؛ و در آغاز روز چهارم به او اجازه‌ی بیرون آمدن داده شد و در این هنگام شنید:…. وای بر کسی که بغض او را دارد و از او سر پیچی می‌کند و او را خوار می‌نماید و حق او را انکار می‌کند.

یا علی

ماجراهای بیرون کعبه در سه روز

۱)شاهدان عینی که ناظر شکاف دیوار کعبه و جدا شدن آن بودند به اندازه ای که فاطمه از آن عبور کرد و وارد کعبه شد برای آنکه از درون اطلاعی پیدا کنند راهی نبود جز اینکه قفل درب را باز کنند و وارد آن شوند اما هر تلاشی کردند نتیجه ای نداشت .

۲) انتشار خبر ولادت در سه روزی که فاطمه درو ن کعبه بود .

۳)تغییر اوضاع آسمان در ولادت امیرالمومنینبه طوری که در آسمان نورافشانی شد

۴) پیامبر اکرم (ص) فرمودند: امشب مولودی برایمان به دنیا آمده که خداوند به وسیله او درهای بسیاری از نعمت و رحمت را بر ما باز می کند .

نوشته شده توسط dehyaribakhtiar در دوشنبه, ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۴:۵۵ ق.ظ

دیدگاه