جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶

هفتم تیر

اگر تقویم را ورق بزنید و به هفتم تیر، یعنی امروز برسید، می بینید که گوشه تقویم نوشته شده: سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش.

امروز روزی است که بهترین یاران انقلاب اسلامی و امام رحمه الله ، به دست منافقان به شهادت رسیدند. امروز یک روز پر از غم و اندوه برای ما ایرانیان است؛ چون ما در این حادثه بهترین خدمتگذاران انقلاب را از دست دادیم. ما هر سال با فرا رسیدن هفتم تیرماه،یاد ونام این شهیدان بزرگ را گرامی می داریم و به روح بلندشان درود می فرستیم.

آن روز تلخ
آن روز همه افسرده و غمگین بودند. مردم با شنیدن صدای انفجار، خودشان را به محل حادثه رساندند و ساختمان ویران را دیدند. آیا می دانید از چه روزی حرف می زنم؟ بله، از روز هفتم تیرماه؛ روزی که منافقان در محلی که عده ای از یاران انقلاب جمع شده بودند، بمب گذاری کردند و همه آنان را به شهادت رساندند. وقتی مردم برای پیدا کردن جسدهای آنان وارد ساختمان شدند با بدن هایی پاره پاره و در و دیواری به رنگ خون روبه رو شدند. همه ما امروز با فریاد مرگ بر منافق، نفرت خودمان را از دشمنان انقلاب و اسلام اعلام می کنیم.

خار در چشم دشمن
«بهشتی خاری بود در چشم دشمنان».بود. بله، این جمله از امام خمینی رحمه الله ، رهبر انقلاب اسلامی است. امام خمینی رحمه الله ، پس از شنیدن خبر شهادت آیت اللّه بهشتی و یارانش، بسیار غمگین شدند و در سخنرانی خود به مناسبت روز هفتم تیر، این جمله را بیان کردند. همان طور که امام خمینی گفته اند، دشمنان اسلام از وجود مردی مبارز مانند بهشتی بسیار می ترسیدند و گمان می کردند با از بین بردن او،به هدف هایشان خواهند رسید. ولی این طور نشد.

عاشورای تیرماه
هفتم تیر ما را به یاد روزهای غم انگیز دیگری می اندازد. بله، این روز ما را به یاد روز عاشورا و کربلا می اندازد. می دانیم که ۷۲ تن از بهترین یاران انقلاب به همراه شهید بهشتی در این روز به شهادت رسیدند و همین طور می دانید که یاران امام حسین علیه السلام هم ۷۲ تن بودند. چه شباهت زیبایی! شهیدان هفتم تیر هم هدفی مثل هدف شهیدان عاشورا داشتند. آن ها هم مثل شهیدان کربلا برای حفظ اسلام مبارزه می کردند و در این راه به شهادت رسیدند. در این روز از خدا می خواهیم که آن ها را با شهیدان کربلا محشور کند. ان شاءالله!

نوشته شده توسط dehyaribakhtiar در چهارشنبه, ۰۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۹ ق.ظ

دیدگاه