جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶

پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی آغاز شد

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب از آغاز پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی خبر داد و گفت: در هفته جاری جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و مدیران بانک‌های عامل با موضوع تسهیلات مسکن روستایی برگزار می‌شود.

به گزارش فرهنگ نیوز ، عزیزالله مهدیان اظهار کرد: بعد از این‌که دولت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی را تصویب کرد، مراحل تصویب و ابلاغ آن نیز در بانک مرکزی انجام شد.

وی با بیان این‌که این مصوبه به بانک‌های عامل ابلاغ شد، به تسنیم گفت: توزیع استانی این تسهیلات به بانک‌های عامل توسط بانک مرکزی داده شده و بانک‌ها هم‌اکنون در حال ابلاغ این تسهیلات به استان‌ها هستند.

وی با بیان این‌که بانک صادرات به‌عنوان اولین بانک این تسهیلات را به ۳۱ استان کشور ابلاغ کرده است، بیان کرد: الان در استان‌ها مراحل توزیع بین شهرستانی باید انجام شود و سهمیه بانک صادرات بین تمام شهرستان‌ها توزیع و در ادامه به شعب برای پرداخت ابلاغ می‌شود.

معاون بازسازی بنیاد مسکن با بیان این‌که این مراحل در حال طی شدن است و مردم در اولین فرصت می‌توانند در استان‌ها نسبت به دریافت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی بانک صادرات اقدام کنند، گفت: سایر بانک‌ها نیز برای پرداخت تسهیلات مذکور اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال تصویب این تسهیلات در هیئت مدیره‌ها هستند و پیگیر ابلاغ این تسهیلات هستیم.

مهدیان با بیان اینکه بانک صادرات ۱۵ آذرماه پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی را به استان‌ها ابلاغ کرد، افزود: هرکسی به شعب بانک صادرات مراجعه کند می‌تواند تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی را دریافت کند.

وی در ادامه با اشاره به سهمیه بانک‌های عامل در تسهیلات مسکن روستایی، بیان کرد: بانک‌ صادرات ۳۵ هزار سهمیه، بانک ملت ۵۰ هزار سهمیه، بانک تجارت ۴۰ هزار، بانک ملی ۲۵ هزار سهمیه، بانک سپه ۲۵ هزار واحد و سهمیه بانک رفاه نیز ۲۵ هزار واحد است.

وی با بیان این‌که مجموع تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ۲۰۰ هزار واحد است، خاطرنشان کرد: همه بانک‌ها قول پرداخت تسهیلات مذکور را داده‌اند و این هفته با حضور معاون اول رئیس جمهوری و مدیران بانک‌های عامل جلسه ای برگزار می‌شود و در آن بر ابلاغ پرداخت تسهیلات تاکید خواهد شد.

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب گفت: در جلسه‌ قبلی هم که با معاون اول رئیس‌جمهوری داشتیم همه بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی اعلام آمادگی کرده‌اند و بعید است در این خصوص همکاری نکنند، چراکه در سال‌های گذشته این همکاری را با ما داشته‌اند.
جهت کسب اطلا عات بیشتر به دهیاری مراجعه فرمائید.

نوشته شده توسط dehyaribakhtiar در چهارشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۵:۱۰ ب.ظ

دیدگاه